Aktualno, Hrvatska, Rad udruga

2. Sportski susret branitelja liječenih od PTSP-a na razini RH

U sklopu provedbe projekta „Rekreacijom do zdravlja branitelja liječenih od PTSP-a“ u Punatu na otoku Krku održan je 2. Sportski susret branitelja liječenih od PTSP-a i članova njihovih obitelji.

Tijekom tri dana, koliko je trajao susret, u programu i natjecanju sudjelovalo je ukupno trideset osoba, hrvatskih branitelja  i članova njihovih obitelji iz sedam županijskih udruga koje okupljaju branitelje oboljele od PTSP-a.

Sudionici susreta natjecali su se u tri sportske discipline koje su prilagođene psihofizičkim sposobnostima sudionika, a to su šah, pikado i stolni tenis. Natjecali su se oni članovi koji su u svojim matičnim udrugama osvojili najbolje rezultate tako da je ovaj susret bio natjecanje između najboljih predstavnika svih  sedam prisutnih članova udruga.

Fotografija je ustupljena na od strane Saveza udruga hrvatskih branitelja liječenih od PTSP-a RH

Svečanost otvaranja započela je puštanjem himne i odavanjem počasti te pozdravnim govorom predsjednika Saveza gospodina Ivana Rašića, brigadira.

Brigadir Rašić je pozdravio sve prisutne uz riječi potpore i zahvale na sudjelovanju u ovom sportskom susretu kojim se uvelike utječe i pridonosi  poboljšanju psihofizičkog zdravlja, resocijalizaciji i zajedništvu branitelja i članova njihovih obitelji.

Natjecanje se odvijalo uz poštivanje pravila igre i razvijanje sportskog duha i zajedništva, a sve pod budnim okom voditelja natjecanja i sudaca.

Nakon završenog natjecanja uz prigodan program najboljim natjecateljima su uručeni pehari i medalje za  osvojena prva tri mjesta.

Nakon uručivanja priznanja nastavljeno je druženje uz prigodni zabavni program tijekom kojega su se sudionici mogli opustiti i zabaviti te zaboraviti na svakodnevnicu.

Svi sudionici su pokazali zadovoljstvo što su mogli sudjelovati na ovakvoj vrsti susreta i druženja te se opet pokazalo kako ovoj populaciji branitelja nedostaju ovakve aktivnosti kao jedan od bitnih oblika resocijalizacije i opuštanja, a sve sa ciljem i svrhom ublažavanja ratnih i postratnih trauma.

Projekt je financiran sredstvima Ministarstva hrvatskih branitelja.

Izvor informacija i fotografija: Savez udruga hrvatskih branitelja liječenih od PTSP-a RH