S početkom u 20 sati, u petak, 11. rujna u Galeriji Multimedijalnog kulturnog centra u Splitu otvara se izložba naziva Iscrpljeno vrijeme Ane Hoffner ex. Prvulovic. U radovima koji obuhvaćaju video projekcije i fotografije autorica se bavi traumama rata, seksualnosti i roda, s naglaskom na rad i period društvene i političke tranzicije na području bivše Jugoslavije. Izložba se može razgledati radnim danom od 19 do 21 sata zaključno s 28. rujna.
Radovi Ane Hoffner ex. Prvulovic izloženi u galeriji Multimedijalnog kulturnog centra pod nazivom “Iscrpljeno vrijeme” samu memoriju promišljaju iz kvir perspektive. Baveći se traumama rata, seksualnosti i roda, s naglaskom na rat i period društvene i političke tranzicije na području bivše države Jugoslavije, autorica nadilazi heteronormativne, nacionalne i moralne pozicije iz kojih se pišu službene povijesti, te u pisanje alternativne povijesti uvodi i utjelovljuje marginalne perspektive koje propituju normativne granice memorije. Prepoznavajući kvir kao sastavnu komponentu memorije autorica rasplinjujue inaće jasne granice između mašte i memorije, dovodi u pitanje linearnost povijesti te propituje mogućnost postojanja jedne i apsolutne memorije.
Ana Hoffner, ex-Prvulović *, je umjetnica, istraživačica i spisateljica. Djeluje unutar i oko suvremene umjetnosti, povijesti umjetnosti, kulturoloških studija i kritičke teorije. Zanimaju je queer, prikazi globalnog kapitala, kolonijalnost i Istok, oblici bijega, rana psihoanaliza kao i politika sjećanja i rata. Hoffner radi s videom, fotografijom, instalacijom i performansama. Koristi sredstva prisvajanja, poput ponovnog fotografiranja, intervjua i izvještaja, i traži načine za desinkronizaciju normativnih svojstava tijela i glasa, zvuka i slike. Djeluje izričito protiv trenutne nadmoći korporativne estetike, slika gađenja i užasa i utemeljenje desničarstva inzistirajući na analizi, kontekstualizaciji i promišljanju. Hoffner želi uvesti privremenosti, odnose i prostore između čuvenih slika i vrlo performativnih događaja naše ukupne suvremenosti.
* na razmeđu rođenih 1980. u Paraćinu (Jugoslavija), preseljenih 1989. godine, a kapitalističkog državljanstva (Austrija) s novim imenom 2002. godine.
qIZLOŽBE redovni su program kolektiva queerANarchive koji doprinosi formiranju queer diskursa u gradu Splitu.
queerANarchive kolektiv je za razvoj, istraživanje i propitivanje queer kulture koji djeluje od 2010. godine. U vrijeme normalizacije LGBT zajednice i retradicionalizacije društva bavi se partikularnostima queer kulture.
Na međunarodnom nivou sudjelovao je u programima Queer Art Lab SpaceID Madrid, Madrid (2013.). Activist in Residence u Baltic Art Center, Visbyju (2014.) i međunarodnom projektu Young Queer Europe (2015.-2016.) te konferencijama Unstraight Museum Conference, Stockholm (2016.), Organ vida, Zagreb (2017.) i Queering Memory ALMS Conference, Berlin (2019.).
Kolektiv je članica Platforme Doma mladih i platforme LGBT centra Split.
Aktivnost je dio projekta Gradimo Dom zajedno, kojeg je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Projekt provodi Platforma Doma mladih u partnerstvu sa Gradom Splitom, Multimedijalnim kulturnim centrom, Clusterom za eko-društvene inovacije i razvoj CEDRA Split, Koalicijom udruga mladih i Festivalom mediteranskog filma Split.
Rad kolektiva queerANarchive financijski podržava Zaklada Kultura nova. Program qIZLOŽBE financijski podržava Ministarstvo kulture RH i Grad Split.