Aktualno, Hrvatska, Rad udruga

Susreti roditelja poginulih branitelja u Našicama – očuvanje sjećanja i dostojanstva Domovinskog rata

Hrvatska zajednica udruga roditelja poginulih branitelja Domovinskog rata, predstavnici Udruga iz cijele Hrvatske, od 11. do 13. rujna 2024. godine, boravili su  u Našicama u hotelu „Park”, a u sklopu provedbe programa „Susreti roditelja uz rekreativno – stvaralačke i natjecateljske aktivnosti“.

Također se u sklopu programa održala i  radionica psiho – socijalne podrške roditeljima i druženje uz aktivnosti primjerene životnoj dobi članova Udruge (pikado- žene-muškarci, šah, kartanje-bela-briškula), te smo i obišli kulturno povijesne znamenitosti Grada Našica.

Izvor: Hrvatska zajednica udruga roditelja poginulih branitelja Domovinskog rata

Drugi dan boravka,12. rujna 2024. godine, odali smo počast poginulim hrvatskim braniteljima na Spomen – obilježju „Uskrsla Hrvatska”. Uime gradske uprave, srdačnu dobrodošlicu u Našice izrazila je pročelnica Upravnog odjela za lokalnu samoupravu i društvene djelatnosti Manuela Pintarić. Uz predstavnicu Grada Našica, svijeću je položila i Martina Sertić Zekušić kao izaslanica Ureda za branitelje Osječko – baranjske županije dok je molitvu predvodio fra Vinko Brković, a sveta misa služena je u Župnoj crkvi sv. Antuna Padovanskog.

U sklopu susreta organizirana je psiho- socijalna  radionica pod nazivom „Bezbrižan život“ koju je vodio psiholog, prof. Zoran Komar.

Program je financiran od strane Ministarstva hrvatskih branitelja.

Izvor teksta i fotografija: Hrvatska zajednica udruga roditelja poginulih branitelja Domovinskog rata