Aktualno, Hrvatska, Rad udruga

NAJAVA KONFERENCIJA „MOJ IZBOR – TVOJ IZBOR! IMAJU LI OSOBE S INVALIDITETOM ISTE (NE) MOGUĆNOSTI U SUSTAVU SOCIJALNIH USLUGA?“

14. studenog 2024. godine u Vodicama u Hotelu Imperial,  u okviru Temeljne sustavne podrške Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva, Centar za socijalnu inkluziju Šibenik organizirat će jednodnevnu radionicu pod nazivom „MOJ IZBOR – TVOJ IZBOR! IMAJU LI OSOBE S INVALIDITETOM ISTE (NE) MOGUĆNOSTI U SUSTAVU SOCIJALNIH USLUGA?“.
Želja je na konferenciji okupiti stručnjake državnih i nedržavnih pružatelja socijalnih usluga, predstavnike drugih dionika u lokalnoj zajednici i potaknuti razmjenu ideja i prijedloga kako poboljšati status korisnika, stručnjaka i pružatelja socijalnih usluga i kako uspješnije utjecati na promjenu zakonske regulative.
Iz Centra za inkluziju Šibenik pozivaju sve stručnjake vezane uz sustav socijalnih usluga (edukacijske rehabilitatore, psihologe, socijalne pedagoge, socijalne radnike…) koji će moći sudjelovati s prezentacijom ili bez nje, odnosno aktivno ili pasivno.
Konferencija će biti prijavljena profesionalnoj Komori radi bodovanja.
Sudionici koji će prijaviti aktivno sudjelovanje s prezentacijom trebaju dostaviti sažetak zaključno do 15. listopada (maksimalno 2000 znakova) na e-mail adresu inkluzija-sibenik@inkluzija-sibenik.hr ili inkluzija.sibenik1@gmail.com. Konferencija će se odvijati u hibridnom obliku kako bi nam se mogao pridružiti što veći broj zainteresiranih sudionika.
Za sudjelovanje na konferenciji nema kotizacije, a organizatori snose troškove osvježenja tijekom trajanja konferencije, dok je smještaj i putne troškove potrebno osigurati iz vlastitih sredstava.
Rok za prijavu sudjelovanja je 15. listopada 2024. ili do popunjenja mjesta. Prijaviti se možete putem poveznice:

Izvor teksta i fotografija: e-bilten Centra za socijalnu inkluziju Šibenik