Aktualno, Hrvatska

Objavljen kalendar nastavka provedbe radionica u okviru Programa regionalnog razvoja

Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva od 2007. godine, kroz programsku suradnju sa 5 specijaliziranih organizacija Udrugom MI, Split; Udrugom za razvoj civilnoga društva SMART, Rijeka; Dkolektiv – organizacijom za društveni razvoj, Osijek; Centrom za civilne inicijative, Zagreb te ACT Grupom, Čakovec, provodi Program regionalnog razvoja jačanja sposobnosti organizacija civilnoga društva na području Dalmacijesrednje Hrvatskesjeverozapadne Hrvatskezapadne i istočne Hrvatske.

Program je usmjeren na informiranje, savjetovanje i izobrazbu organizacija civilnoga društva kako bi se doprinijelo njihovoj profesionalizaciji i uspješnosti kroz pružanje usluga u suradnji sa Nacionalnom zakladom za razvoj civilnoga društva.

Novoobjavljeni Kalendar izobrazbi pruža uvid u predstojeće izobrazbe za razdoblje od 1. rujna do 31. prosinca 2024. godine, usmjerene jačanju kapaciteta organizacija civilnoga društva te je dostupan za preuzimanje OVDJE.

Programom regionalnog razvoja civilnoga društva u Republici Hrvatskoj do kraja 2024. godine bit će obuhvaćene sljedeće teme radionica:

• Upravljanje projektnim ciklusom i procjena potreba u lokalnoj zajednici
  • Upravljanje volonterima
  • Sustav kvalitete u organizacijama civilnoga društva s primjerima učinkovitih modela upravljanja
  • Osiguranje kvalitetne provedbe projekata financiranih iz javnih izvora
  • Inovativni modeli prikupljanja sredstava za djelovanje organizacija civilnoga društva
  • Modeli zagovaranja za pozitivne promjene u lokalnim zajednicama
  • Modeli uključivanja građana u rad organizacija civilnoga društva
  • Kako izraditi strateški i operativni plan organizacije civilnoga društva
  • Razvoj društvenog kapitala u lokalnoj zajednici te modeli partnerstva/suradnje organizacija civilnoga društva u zajednici
  • Modeli unutarnjeg i vanjskog vrednovanja djelovanja/programa organizacija civilnoga društva

Sudjelovanje u programima izobrazbe/radionicama za sve organizacije civilnoga društva su besplatne uz obaveznu, prethodnu prijavu za svaku pojedinu izobrazbu.

Izvor: https://bit.ly/4cEOzGm