Aktualno, Hrvatska, Rad udruga

Održana treća Skupna regionalna radionica uživo za udruge članice HSUCDP i SDDH

U okviru provedbe Nacionalne sustavne podrške Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva, Hrvatski savez udruga cerebralne i dječje paralize (HSUCDP) i Savez društava distrofičara Hrvatske (SDDH) organizirali su Skupnu regionalnu radionicu uživo za udruge članice odnosno za predstavnike udruga članica HSUCDP-a i SDDH-a s područja južne i gorske Hrvatske.

Marica Mirić i Ivica Bašić, predsjednici SDDH i HSUCDP govorili su na teme “Vertikalne i horizontalne povezanosti udruga” uz naglasak na rano prepoznavanje uzroka teškoća i informiranja saveza o istima kako bi se oni što prije uspješno riješili, “Suradnje s lokalnom zajednicom u cilju provođenja Konvencije o pravima osoba s invaliditetom” osobito značaja uključivanja mladih u djelovanje udruga, “Djelovanja udruga u novim okolnostima kao pružatelja usluga” uz vrednovanje ishoda i sustavno monitoring te su dali  “Osvrt na nove propise i projekte”. Radionica je bila koncipirana s naglaskom na aktivno sudjelovanja svih sudionika odnosno predstavnika udruga tijekom cijelog njenog trajanja, a predstavnici udruga su u konstruktivnoj završnoj raspravi iznijeli izazove, ali i prijedloge za uspješnije djelovanje organizacija civilnoga društva.

Izvor: SOIH – Zajednica saveza osoba s invaliditetom Hrvatske

Radionica je održana u petak, 20. rujna 2024., u Trogiru u prostorima Udruge tjelesnih invalida TOMS Trogir. Bila je ovo treća i posljednja u nizu ovogodišnjih zajedničkih regionalna radionica uživo, a s obzirom  na to da predstavnici pojedinih udruga nisu bili u mogućnosti sudjelovati na radionicama prethodno održanim radionicama u svojim regijama, u Varaždinu (13. ožujka) i Slatini (13. lipnja),uz predstavnike udruge TOMS kao domaćina sudjelovali su i predstavnici Udruga osoba s invaliditetom Split, Udruge osoba sa cerebralnom paralizom „Srce“ iz Splita, Udruge tjelesnih invalida Zadarske županije, Udruge tjelesnih invalida Kaštela, Udruge tjelesnih invalida Sinj, ali i Udruge „OSI“- osoba s invaliditetom Kutina, Udruge osoba s invaliditetom “Sinergija iz Samobor te Gradskog društva osoba s invaliditetom Đurđevac.

Izvor: SOIH – Zajednica saveza osoba s invaliditetom Hrvatske

Do kraja kalendarske godine HSUCDP i SDDH održat će i skupne radionice online putem za predstavnike udruga s područja cijele Republike Hrvatske.

Izvor: SOIH – Zajednica saveza osoba s invaliditetom Hrvatske

Izvor teksta i fotografija:  SOIH – Zajednica saveza osoba s invaliditetom Hrvatske