Aktualno, Hrvatska, Rad udruga

Udruga hrvatskih branitelja liječenih od PTSP-a Grada Zagreba odala počast poginulom redarstveniku i posjetila Plitvička jezera

Dana 08. listopada 2024. godine članovi Udruge hrvatskih branitelja liječenih od PTSP-a Grada Zagreba zajedno sa članovima svojih obitelji posjetili su Nacionalni park Plitvička jezera.

Posjet Nacionalnom parku započeo je polaganjem vijenca i paljenjem svijeće u čast prvom stradalom hrvatskom redarstveniku u Domovinskom ratu pok. Josipu Joviću.

Izvor: Udruga hrvatskih branitelja liječenih od posttraumatskog stresnog poremećaja grada Zagreba

Prilikom odavanja počasti ispred spomenika poginulog redarstvenika svi prisutni su poslušali  kratko povijesno predavanje o događaju „Krvavi Uskrs 1991.“ kako bi se prisjetili tragičnog događaja i na taj način ne dopustili da protek vremena izbriše sjećanje i ne dopusti da ode u zaborav „krvavo“ zarađena sloboda našeg hrvatskog naroda.

Obilazak  i uživanje u prirodnim ljepotama naše domovine nigdje nije vidljivije nego u Plitvičkim jezerima. Članovi udruge i članovi njihovih obitelji, neki i po prvi put u životu, mogli su iskusiti i doživjeti i osjetiti prirodne ljepote i divotu Nacionalnog parka.

Uživanje u prirodi, lijepom vremenu i zajedničkom druženju je doprinijelo osjećaju osobnog zadovoljstva kako bi se barem na jedan dan zaboravilo na svakodnevne poteškoće i ublaže ratne traume s kojima se branitelji svakodnevno nose i suočavaju. Ovo druženje je bilo iznimno ugodno i opuštajuće te će zasigurno doprinijeti poboljšanju njihovog zdravstvenog stanja, a time posredno i na poboljšanju obiteljskih odnosa.

Ovaj izlet i druženje organizirano je uz financijsku potporu Poglavarstva Grada Zagreba, Gradskog ureda za socijalnu zaštitu, zdravstvo, branitelje i osobe s invaliditetom u sklopu projekta Resocijalizacija i provođenje psihološke i pravne pomoći i samopomoći u procesu reintegracije. Cilj je pružanje potpore braniteljima koji su oboljeli od PTSP-a, a koji se kroz radionice žele naučiti načinima samopomoći u savladavanju posljedica traumatičnih događaja.

Udruga hrvatskih branitelja liječenih od posttraumatskog stresnog poremećaja grada Zagreba korisnica je temeljne sustavne podrške Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva.

Izvor teksta i fotografija: e-bilten Udruge hrvatskih branitelja liječenih od posttraumatskog stresnog poremećaja grada Zagreba