Aktualno, Hrvatska, Rad udruga

Započeo je 29. hrvatski simpozij osoba s invaliditetom

Započeo je 29. hrvatski simpozij osoba s invaliditetom s međunarodnim sudjelovanjem, najveći godišnji skup o pravima osoba s invaliditetom u regiji!

Suorganizatori ovog važnog događaja su SOIH, Zavod za vještačenje, profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s invaliditetom, Hrvatski zavod za zapošljavanje i Accessible EU Hrvatska.

Izvor: Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva

Po svečanom otvaranju, slijedili su pozdravni govori Marina Piletića – ministra rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike, Marice Mirić – predsjednice SOIH-a, zamjenika upraviteljice Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva – Luke Bogdana, Ljubice Lukačić, zastupnice Hrvatskog sabora te Ivana Vidiša, državnog tajnika u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike i drugi.

Zamjenik upraviteljice Nacionalne zaklade, gospodin Bogdan održao je predavanje na temu Održivo financiranje udruga osoba s invaliditetom, a državni tajnik Ministarstva rada okupljenima je izložio temu Mikro-kvalifikacija kroz sustav vaučera.

Samo neke od tema o kojima će se govoriti tijekom današnjeg dana su Inkluzivni pristup upravljanju kriznim situacijama vezan za osobe s invaliditetom (Marica Mirić), Sport kao izazov kvaliteti življenja osoba s invaliditetom (Ana Sršen), Kreativni alari za neprofitni sektor (Ivana Kučina) itd. Okrugli stol održan je na temu „Izazovi u primjeni Zakona o osobnoj asistenciji, a u poslijepodnevnim satima održat će se panel rasprava na temu „Zapošljavanje osoba s invaliditetom“.

Bogat program nastavlja se kroz cijeli dan s brojnim predavanjima i panelima.

Dvodnevni program konferencije:

Izvor: https://www.soih.hr/userfiles/files/Program%20rada%2029_%20Simpozij%20-%202024.pdf

Zajednica saveza osoba s invaliditetom Hrvatske je Centar znanja za društveni razvoj u području unapređenja kvalitete življenja osoba s invaliditetom u okviru Razvojne suradnje s Nacionalnom zakladom za razvoj civilnoga društva.